Wojenny 1997

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 41 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Austriacki podróżnik bierze udział w niemieckiej wyprawie wysokogórskiej na Nanga Parbat w 1939 roku. Ekspedycja kończy się katastrofą, niektórzy uczestnicy giną, inni zostają internowani przez Anglików. Austriak ucieka z obozu - i po długiej wędrówce dociera do Tybetu.
Jedna z nielicznych komedii o holocauscie. Opowiada historię włoskiego wieśniaka Guido, który trafia wraz ze swoim 4-letnim synkiem i ukochaną żoną do obozu koncentracyjnego. Mężczyzna wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię po to, aby jego syn nie przekonał się o okrucieństwie wojny i tłumaczy mu, że jest to gra, a do zdobycia jest 1000 punktów... Śmieszna i mądra komedia, doceniona na wielu festiwalach, m.in. na festiwalu w Jerozolimie, gdzie został wybrany najlepszym filmem o holocauscie.
Stephen Dillane gra brytyjskiego dziennikarza Michaela Hendersona, który decyduje się na pomoc niewinnym mieszkańcom oblężonego miasta. Z pomocą amerykańskiego korespondenta Flynna (Woody Harrelson) oraz Niny (Marisa Tomei) Henderson wyrusza na niebezpieczną i przerażającą wyprawę, której celem jest wywiezienie z miasta mieszkających tam sierot.


1942 rok, warszawskie getto. Rabin Adam Heller stara się podtrzymywać na duchu ludność żydowską, którą codziennie dotyka głód, paniczny strach i nieludzkie traktowanie. Jego zadanie nie jest łatwe. Sam dotkliwie odczuwa bowiem skutki toczącej się wojny.
Rzecz dzieje się w czasie II wojny światowej, w japońskim obozie jenieckim dla kobiet. Uwięzione niewiasty desperacko walczą o zachowanie godności osobistej, nie chcąc dać się złamać ani terrorowi, ani okropnym warunkom. Zakładają więc chór, nucący klasyczne utwory symfoniczne.
Opowieść o jedenastoletnim chłopcu, który po likwidacji warszawskiego getta zostaje zupełnie sam. Zafascynowany książką "Robinson Crusoe" tworzy swój własny świat. "Wyspę" na strychu jednego z opuszczonych domów, gdzie chce przeczekać bezpiecznie do powrotu ojca.
Hamza (Mustafa Nadarevic) jest poetą i mieszka w Sarajewie z rodziną, gdy trwa oblężenie miasta. Po wysłaniu żony Gospodji (Jasna Diklic) i córki Mirandy (Mirela Lambic) do Chorwacji dla bezpieczeństwa, znajduje dwie sieroty, Adis (Almedin Leleta) i Kerim (Almir Podgorica), które uciekły. Postanawia zabrać je do swojego domu.
Lata 40. Historia członków francuskiego ruchu oporu w Lyonie, ale również miłości Lucie Aubrac do swego męża. Kobieta narażając swoje życie uwalnia męża z rąk francuskiej policji, a później drugi raz odbija go z rąk gestapo.
27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Główna bohaterka, Laura Riera, to znana reporterka hiszpańskiej telewizji. Podczas wojny w Bośni wyjeżdża do Sarajewa, skąd ma przekazywać na żywo wiadomości. Na miejscu poznaje dwóch kolegów, z którymi ma współpracować. Są to wyspecjalizowani od lat w relacjonowaniu konfliktów zbrojnych na świecie, dziennikarz Mikel Uriarte i jego kamerzysta José. Oni oraz inni reporterzy zakwaterowani w hotelu tworzą specyficzny światek wędrujący z wojny na wojnę. Teraz muszą wkroczyć na tzw. "terytorium Komanczów" - dzielnice miasta opanowane przez snajperów...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…